Ст. 153 КК. Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом

Об’єкт злочину – статева свобода і недоторканність особи.

Об’єктивна сторона злочину – насильницьке задоволення статевої пристрасті чоловіка з жінкою, жінки з чоловіком будь- яким неприродним способом; чоловіка з чоловіком або жінки з жінкою.


Цей злочин має всі ознаки згвалтування. Відрізняє цей зло- чин від згвалтування лише спосіб задоволення статевої потреби – неприродний, не фізіологічний акт:

– крізь рот;

– крізь анальний отвір; всі інші способи сексуального тор- кання чи поєднання статевого органа винного з тілом потерпілої жінки, щоб задовольнити статеву потребу.

Не утворює складу злочину:

– добровільний статевий зв’язок у спотворених формах між дорослими чоловіком і жінкою (фахівці в галузі статевої етики вважають, що будь-які статеві добровільні дії дорослих чоловіка і жінки є етичними);

–  добровільний  статевий  зв’язок  між  дорослими  жінками

(лесбіянство).

Всі кваліфікуючі ознаки ч.2 ст.153 КК мають такий самий зміст, як і відповідні ознаки ч.2 ст.152 КК.

Задоволення статевої пристрасті неприродним способом відносно   малолітньої   чи   (або)   (зміни:   ЗУ   від   21.12.2006 р.) малолітнього завжди кваліфікуються за ч.4 ст.153 КК.

Якщо винний, діючи з єдиним умислом, без значної перерви в часі вчинив два чи більше акти задоволення статевої пристрасті непрородним способом з однією і тією ж потерпілою, то його дії створюють один продовжуючий злочин, який кваліфікується за ч.

1 ст.152 КК.

Суб’єктивна сторона злочнну – прямий умисел.

Відповідальність за діяння, передбачене ст.153 КК, настає з

16 (шістнадцяти) років.