Ст. 415. Порушення правил водіння або експлуатації машин

Злочин посягає на порядок водіння та експлуатації бойових,

спеціальних або транспортних машин, що належать частинам, ус-

тановам і організаціям ЗСУ (об'єкт злочину).

Об'єктивна сторона злочину полягає в порушенні правил водіння або експлуатації бойових машин. Ці правила встановлені не тільки Правилами дорожнього руху та військовими статутами, а  й  спеціальними  нормативними  актами,  які  діють  у  ЗСУ  та інших військових формуваннях.

Бойова машина – це машина з установленим озброєнням (гусенична або колісна), призначеним для ведення бою, забезпе- чення бойових дій та управління військами (танки, бронетранс- портери, самохідні ракетні установки тощо).

Спеціальна     машина           –          це        машина           з           установленим

спеціальним  обладнанням,  призначеним  для  управління військами і зброєю, бойового забезпечення тощо (самохідна інженерна техніка та техніка зв'язку, санітарний транспорт, пересувні майстерні, лабораторії тощо).


Транспортна машина – це машина, призначена для переве- зень особового складу, зброї, військової техніки, інших матеріальних засобів.

Порушення правил водіння або експлуатації таких машин може бути скоєне як дією, так і бездіяльністю.

Водіння – це безпосереднє керування рухомою машиною.

Суб'єктивна  сторона  характеризується  необережною  фор-

мою вини.

Суб'єктом  злочину  є  будь-який  військовослужбовець,   що керує рухом такої машини, а також той, в обов'язки якого входить забезпечення безпеки руху (командир підрозділу, начальник кон- трольно-технічного пункту тощо).

 

 

них