2.6.3. Сертифікація іграшок

 

Обов’язкова сертифікація іграшок в Україні введена з 1 липня 1994 р. Наказом Держ- стандарту України «Про затвердження правил обов’язкової сертифікації дитячих іграшок» від 30.06.93 № 95.

 

Обов’язкова сертифікація іграшок здійснюється на відповідність вимогам безпеки за ГОСТ

25779(90 «Игрушки. Общие  требования безопасности и методы контроля»

 

Вимоги цього стандарту гармонізовані з міжнародним стандартом — Директивою

88/378/ЄЕС про забезпечення безпеки дитячих іграшок від 03.05.88 р. Діючий стандарт поширюється на іграшки, призначені для дітей віком до 14 років, і встановлює вимоги безпеки і методи дослідження

 

Стандарт не поширюється на піротехнічні іграшки, фейєрверки, включаючи ударні капсули (за винятком пістонів, які призначені для ігор), ялинкові прикраси, штучні ялинки і прикраси до них, електрогірлянди, іграшки з двигуном внутрішнього згорання, оснащені для відкритих дитячих майданчиків, спортивне обладнання, масштабні моделі для дорос- лих колекціонерів, «професійні іграшки», виставлені в громадських місцях, головоломки з кількістю компонентів понад 500 або головоломки без зображення, які призначені для спе- ціалістів, пневматичні гвинтівки та пістолети, пращі та капсули, стріли для влучення в ціль з металевими наконечниками, іграшкові парові двигуни, велосипеди з висотою сідла від підлоги понад 635 мм, дитячі соски, точні копії вогнепальної зброї, біжутерія для дітей, іграшки з живленням від мережі.

Якщо іграшка призначена для складання дитиною, то вимоги ставляться окремо до кожної деталі, з якою матиме справу дитина, і до складеної іграшки.