5.2. Розвиток світових мегапроектів

В усьому світі відбувається розвиток транспортної, енергетичної інфраструктури, що виражається у величезних інве­стиціях у будівництво великих споруджень.

Мегапроекти в Європі це:

тунель через протоку Ла-Манш,

міст Ересунд між Данією і Швецією, міст Васко да Гамору в Португалії,

німецький потяг Маглев між Берліном і Гамбургом, ство­рення високошвидкісної залізничної мережі для всієї Європи, міжнаціональних систем автострад, тунелів в Альпах, сполучення через Балтику між Німеччиною і Данією, плани перетворення ае­ропортів у «вікно в Європу», величезні інвестиції в нові порти для вантажоперевезень, проекти транспортної інфраструктури на 200 мільярдів марок, пов'язані тільки з об'єднанням Німеччини, сполучення через протоки Гибралтар і Мессіна. самий довгий у світі автомобільний тунель у Норвегії.

Мегапроекти в розвитих і в країнах, що розвиваються, в інших частинах світу, від Азії до обох Америк: аеропорт Чек Леп Кок у Гонконзі, тунель Квінлінг у Китаї, міст Акаші Кайкіо в Японії, тунель через гавань Сіднея, Північно-Південна швидкісна автомагістраль у Малайзії, Друга швидкісна автомагістраль у Таїланді і пропозиції про об'єднану євразійську транспортну ме­режу. В Америці існують наступні мегапроекти Бостонський Біг Діг, автостради і залізниці в Каліфорнії, новий міжнародний ае­ропорт у Денвері, міст Конфедерації в Канаді, суперавтострада між Сан-Паолу і Буенос-Айресом, Міжокеанська автострада че­рез усю Південну Америку -від Атлантики до Тихого океану й автострада Венесуела — Бразилія.

Запропонований США проект на 50 мільярдів доларів, щоб зв'язати США і Росію через Берінгову протоку — «самий гранді­озний проект в історії», за словами його промоутерів, — не упу­щений у планах мегапроектів.

Виходять за рамки транспортної інфраструктури: дамба Трьох Ущелин у Китаї, газові трубопроводи в Росії, дамба Пергау в Малайзії, міри проти повеней у Бангладеш, газовий трубопровід між Болівією і Бразилією, лінія електропередачі між Венесуелою і Бразилією, самий великомасштабний проект — Інтернет з відпові­дними інфраструктурними і телекомунікаційними проектами.