Проблемні ситуації

Ситуація 1.

У зв'язку з фінансовою кризою в СІЛА у 2008 р. уряд країни прийняв рішення націоналізувати найбільші комерційні банки СІЛА. Чи доцільними є дії уряду в даній економічній ситуації?

Ситуація 2.

Чи можливі "помилки уряду" (коли уряд намагається виправити ринкові помилки), що гірші від первинних помилок ринку? Наведіть приклади "помилок уряду". Чи можете ви уявити випадок, коли "помилки уряду" настільки значні, що краще жити з помилками ринку, ніж намагатися ними керувати.

Ситуація 3.

Чому всесвітньо відомий американський економіст Дж. Гелбрейт називає тих, хто закликає повернутися до вільного ринку часів А. Сміта, людьми з психічними відхиленнями клінічного характеру?

Ситуація 4.

Поясніть, чому можуть бути суперечливими політика забезпечення високих соціальних гарантій і спрямованість на зростання ефективності виробництва, якщо виходити із можливих засобів досягнення кожної з цих цілей.

Ситуація 5.

Розгляньте такі випадки державного втручання в економіку: обмеження забруднення повітря; виплати для пенсіонерів; регулювання цін місцевої водної монополії; заходи монетарної політики щодо приборкування інфляції.

Яка роль держави розкривається в кожному прикладі?