СИТУАЦІЙНІ ВПРАВИ (КЕЙСИ) ВСТУП
Для реалізації актуальних вимог сьогоднішньої освіти повинні бути розроблені нові методи навчання, які дозволять сформулювати проблему й одержати досвід її вирішення. Традиційна організація навчального процесу замінюється інтерактивними методами навчання, які змушують студентів працювати з конфліктуючими ідеями й перспективами, що сприяє їхньому самоосмисленню, саморозвитку, самоусвідомленню своїх можливостей і цінностей.
Саме метод кейс-стаді найбільшою мірою дозволяє викладачам підвищувати мотивацію до навчання, створювати професійно-практичну спрямованість занять. Під час вивчення дисципліни «Логістика у ресторанному господарстві» ситуаційні вправи (кейси) допоможуть сформувати у фахівців галузі системні знання і розуміння методології логістичного управління закладами ресторанного господарства.
Логістика у ресторанному господарстві — сфера логістичної діяльності, до якої державний і приватний сектори виявляють зростаючу зацікавленість. Вона набуває все більшого практичного значення.
Логістика ресторанного господарства складає основу економічної стратегії закладів, коли процес логістики використовується як знаряддя в конкурентній боротьбі і розглядається як управлінська логіка для реалізації планування, організації, управління і регулювання рухом ресторанного продукту від первинного джерела до кінцевого споживача.
Разом з тим, незважаючи на ефективність логістики у зниженні витрат і підвищення ефективності бізнес-процесів, широкого застосування логістики у ресторанному господарстві в Україні поки ще не відбувається.
Багато закладів, які перейшли на організацію виробництва за принципами логістики, стали раціональніше організовувати увесь виробничий цикл. Завдяки логістичній концепції стали раціональніше використовувати кошти на купівлю матеріальних ресурсів, здійснювати закупівлю сировини й матеріалів, вибирати постачальників, організовувати процес виробництва продукції, розподіляти готову продукцію, а також пов'язані із цим інформаційні процеси, що супроводжують всі стадії організації виробництва.
Головною метою використання кейс-стаді є закріплення вивченого студентами теоретичного матеріалу стосовно основних понять і концепцій логістики, набуття навичок самостійного аналізу існуючих ло-гістичних систем та моделювання логістичних систем у закладах ресторанного господарства, що проектується, чітко формулювати і обґрунтовувати свою позицію.