ВИРОБНИЧА ЛОГІСТИКА У РЕСТОРАННОМУ ГОСПОДАРСТВІ 6.1. ЗАВДАННЯ І ФУНКЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ЛОГІСТИКИ
Конкурентні переваги в ринкових умовах можна досягти при умові постійної організаційно-технічної перебудови виробництва відповідно до сучасного рівня знань, техніки, технології, організації і управління виробництвом.
Методологія логістики дозволяє проводити системну раціоналізацію складних виробничих систем.
Виробнича логістика охоплює функціональну галузь безпосереднього виробництва як процесу виготовлення кулінарної продукції — від початку виробництва до передачі її у функціональну галузь збуту, в тому числі внутрішньовиробничі переміщення напівфабрикатів, готової продукції, матеріалів, тари, тобто всі процеси, що відбуваються між операціями постачання та збуту.
Виробнича логістика — це наука і практика управління матеріальними потоками у сфері виробництва. Виробнича логістика — це забезпечення якісного і своєчасного виробництва продукції відповідно до виробничої програми, замовлень, договорів, скорочення виробничого циклу та оптимізація витрат на виробництво.
Об'єкт вивчення і управління виробничої логістики — матеріальні потоки на виробництві.
Метою виробничої логістики у ресторанному господарстві є опти-мізація руху матеріального потоку на стадії виробництва продукції.
Функції виробничої логістики у ресторанному господарстві:
координація дій учасників логістичного процесу: формулювання й доведення цілей окремих підрозділів, узгодження із глобальними цілями закладу й забезпечення на цій основі спільної злагодженої роботи всіх ланок логістичного ланцюга;
організація матеріальних потоків у виробництві: створення системи керування матеріальними потоками у закладі;
планування матеріальних потоків: науково-технічне й економічне прогнозування, розробка програми дій і деталізація планів майбутніх тенденцій стану внутрівиробничої логістичної системи;
контроль за ходом процесу руху матеріального потоку у внутрівиробничій логістичній системі: безперервне спостереження за ходом процесу руху товарів по встановлених параметрах;
5) регулювання ходу виконуваних робіт: аналіз виконання виробничих замовлень, розробка механізму регулювання матеріальних потоків.
У розвитку сучасного виробництва сформувалася така філософія: інтеграція процесів постачання, організація виробництва, збуту, транспортування як системи, чітко орієнтованої на ринок (системи «своєчасного виробництва»).
«Своєчасне виробництво» складається з 4-х елементів:
своєчасна закупівля матеріальних ресурсів
своєчасний запуск матеріальних ресурсів у виробництво
своєчасне виробництво готової продукції
своєчасний продаж готової продукції.
Мета виробничої логістики полягає в точній синхронізації процесу виробництва та логістичних операцій у взаємозалежних підрозділах.