3. Задача:

Ю. у відсутність чоловіка, що знаходився у тривалому відрядженні, підтримувала статеві зв'язки з Д. Через певний час вона завагітніла і, побоюючись розправи з боку свого чоловіка, вирішила позбавитися дитини. Про свій намір вона повідомила знайому М., яка погодилася за певну винагороду їй допомогти. Коли дитина народилася, то М. при­йняла пологи, а наступного дня вони втопили дитину у ванні й позба­вилися трупа.

Кваліфікуйте дії Ю. та М.

Відповідь:

Дії Ю. потрібно кваліфікувати за п.п. 2, 12 ч. 2 ст. 115 КК як умис­не вбивство малолітньої дитини, вчинене за попередньою змовою гру­пою осіб (при цьому Ю. не може бути суб'єктом злочину передбачено­го ст. 117 КК «Вбивство матір'ю новонародженої дитини», адже позбавила життя дитину не під час пологів і не одразу після них, а че­рез деякий час).

Дії М. потрібно кваліфікувати за п.п. 2, 6, 12 ч. 2 ст. 115 КК як уми­сне вбивство малолітньої дитини, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів. Така кваліфікація обумовлена тим, що М. по погодилась прийняти участь у вбивстві за винагороду.