3. Задача:

П. познайомився через глобальну комп'ютерну мережу Інтернет з співробітницею банку «Полісся» Ч. і спілкувався з нею за допомогою електронної пошти. Одного разу він під виглядом графічного файлу навмисно переслав їй комп'ютерний вірус. Цей файл не був перевіре­ний Ч. на наявність вірусу відповідною програмою, хоча це і входило до кола її обов'язків, через що вірус активізувався на її комп'ютері та вразив комп'ютери банку, що були підключені до локальної мережі. Внаслідок цього комп'ютерна мережа банку була блокована на трива­лий час. Нанесена шкода оцінюється у 280 000 гривень.

Кваліфікуйте дії П і Ч.

Відповідь:

Дії П. потрібно кваліфікувати за ч. 2 ст. 361-1 КК як розповсю­дження шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціоно­ваного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), що заподіяло значну шкоду.

Дії Ч. потрібно кваліфікувати за ст. 363 КК як порушення правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), вчи­нене особою, яка відповідає за їх експлуатацію, що спричинило значну шкоду.