3. Задача:

Я. попросив водія державної нафтобази Т. вивезти з бази шляхом крадіжки і привезти йому додому за винагороду 400 літрів пального вартістю 3600 гривень. Т. домовився із завідуючим складом паливно-мастильних матеріалів Є., який мав «резервне» пальне, викрасти його за рахунок списання за фіктивними актами. Викрадене пальне Т. та Є. привезли Я. додому.

Кваліфікуйте дії вказаних осіб.

Відповідь:

Дії Я. потрібно кваліфікувати за ч. 5 ст. 27 і ч. 2 ст. 185 КК як посо-бництво у таємному викраданні чужого майна, вчиненого за попере­дньою змовою групою осіб. Пособництво полягає в тому, що Я. зазда­легідь обіцяв купити викрадене пальне, попросивши його вкрасти (така кваліфікація зумовлена тим, що він не знав про службове стано­вище Є.).

Дії Є. потрібно кваліфікувати за ч. 3 ст. 191 КК як заволодіння чу­жим майном шляхом зловживання ним своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб (при цьому Є. — це слу­жбова особа, бо виконує адміністративно-господарські функції).

Дії Т. потрібно кваліфікувати за ч. 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 191 КК, бо він є по­собником злочину, який вчинив спеціальний суб'єкт — службова особа.