Додаток В Екзотичні готелі світу


Додаток В

(довідковий)


Щорічно професійний журнал Institutional Investor („Інвестор- початківець”), аналізуючи результати роботи готелів світу шляхом опиту- вання ділових людей, що проводять більше половини року в готелях різ- них континентів, визначає найкращі з них.

Найбільшим готелем світу залишається „MGM Grand” у Лас-Вегасі (Невада, США). Його номерний фонд становить 5005 номерів для гостей. Готель складається з 4-х тридцятиповерхових башт і займає 45,3 га. Кон-

ференц-зал готелю розрахований на 15,2 тис. місць. Тематичний парк –

13,3 га. Казино має площу 5793 м2 і складається з чотирьох окремих залів.

Установлених ігрових автоматів налічується тисячі.

Найстарішим готелем Європи вважають готель “Drei Konige am Rhein” у місті Базелі. Перші клієнти, як повідомляють хроніки того часу, переступили через його поріг ще в 1026 р.

Найбільший готельний вестибуль (довжина 107 метрів, а ширина 49 метрів при висоті стель 52 метри) має готель „Хайат-Ридженсі” в Сан- Франциско.

Готелем на колесах, як і раніше, вважається „Східний експрес Па-

риж-Стамбул”. Його довжина становить 501 метр.

Найвисокогірнішим готелем у світі є готель „Вигляд на Еверест”, який гніздиться на одному із хребтів Гімалаїв. Збудований він неподалік від селища Начме (Непал) на висоті 3960 м. За ясної погоди з нього відк-

ривається приголомшливий вид на Еверест. Не дивно, що в цьому готелі

найпопулярнішим замовленням у номер є кисень ($1 за хвилину). 80% відвідувачів цього готелю страждають на нудоту, головний біль і безсон- ня; але він не простоює.

Найдорожчі апартаменти – у Penthouse Suite в готелі Martinez у Каннах, де за ночівлю в апартаментах із чотирма спальнями і терасами з джакузі клієнт сплачує $37200. У Гонконгу відкрився готель Swisshorn Gold Palace, в якому за $26000 можна провести добу в золотих апартамен- тах. Тут ліжка, ванни, унітази, стіни, стеля, люстри, тумбочки і всі дрібни- ці декоровані золотом. На оздоблення апартаментів було витрачено понад

2 тонни дорогоцінного металу. Будівельні роботи провадилися впродовж 5 років і обійшлися в 50 млн. доларів. Автором ідеї золотого готелю став мільйонер-ювелір Лам Сайвін, якого надихнув китайський імператор ди- настії Хань, що пообіцяв збудувати палац із чистого золота для своєї коха- ної дружини.


Круль Г.Я. Основи готельної справи

Найдовший басейн розташований у готелі „Хайат-Ридженсі Керо- мар” в Пуерто-Рико. Довжина його 541 метр. Загальна площа 1,8 га. Ба- сейн складається із 5-ти з’єднаних водяними гірками секцій і оточений тропічним ландшафтом з 14-ма водоспадами.

Найбільша кількість фонтанів прикрашає територію готелю „Бела- джио” в Лас-Вегасі (Невада, США). Гарне штучне озеро оточене тисячею фонтанів, що викидають свої струмені на 74 метри вгору. Роботу фонтанів

регулює комп’ютер. У вечірні та нічні години включають підсвітлення, що

складається з 4-х тисяч різнокольорових лампочок у супроводі стерео- та кольоромузики.

Найбільший автопарк „Ролс-Ройсів” має „Пенінсуло Груп”, що воло-

діє розгалуженою мережею готелів в усьому світі. Перші 7 „Ролс-Ройсів” моделі „Срібна тінь” були придбані ще в 1970 р. Відтоді компанія закупи- ла 50 автомобілів цієї фірми. Останнє придбання – 9 автомашин моделі

„Срібна шпора”. Гонконзька філія компанії має автопарк із 14-ти „Ролс-

Ройсів” (13 – „Срібна шпора” і один „Фантом-2” 1934 року випуску).

Перший у світі музичний готель відкрився на узбережжі Кута, на півд- ні острова Балик. Назва цього готелю “Hard Rock Beach Club” („Храм рок- музики”) – свідчить сама за себе: готель орієнтується на сучасну музику і швидко став популярним, особливо серед молоді.

417 номерів розташовані в декількох корпусах, кожний із яких оформ- лений в особливому музичному стилі: рок-н-рол, блюз, реґґі та альтерна- тива. У кожному номері до послуг клієнтів аудіоавтомати. Оригінально оформлений відкритий зал перед стійкою портьє. Стіни прикрашені реча- ми рок-зірок, а в центрі встановлений екран, на якому практично цілодо- бово демонструються музичні відеокліпи. На сцені організовуються кон- церти живої музики. В готелі цілодобово працює радіостанція, яка постій- но повідомляє різноманітну інформацію. Відвідувачі готелю можуть запи- сати власний музичний альбом у професійній студії. В центрі величезного басейну, розташованого на пляжі, є піщаний острів з естрадою.

Проживання в цьому готелі не з дешевих – від $150 на добу за номер.

Але вільних місць практично не буває.

Найоригінальніший готель Тунісу знаходиться на межі з пустелею Сахарою. Будівлі належать якомусь місцевому племені і дуже схожі на гігантські бочки. Є „бочки” діаметром 2-3 метри і довжиною 3-4 метри.

Зроблені вони з каменю, обмащені глиною. Двері-дірки діаметром 50 см.

Обслуговують гостей жителі пустелі – бедуїни.

У Лас-Вегасі (Невада, США), як ніде, зосереджено 16 „тематичних” го-

телів, чий зовнішній вигляд та інтер’єр відтворює різні місця та епохи від

„Острова скарбів” до „середньовічної Венеції”.


Д о д а т ки

Саме завдяки рекламі туристи знають, що найнезвичайнішим готе- лем світу є „Treetops Hotel” („Готель на верхівках дерев”) в одному із при- родних парків Кенії. Унікальність готелю в тому, що він буквально стоїть на верхівках дерев і з його вікон можна спостерігати, як дикі тварини зби- раються до водопою.

У Німеччині збудували перший у світі „висячий” готель. Готель пі- двісили в повітрі на високій міцній опорі, а знизу до нього причепили декілька гілок, так, що зсередини здається, ніби будинок стоїть на дереві. Будівля має п’ять невеличких кімнаток, які з’єднані між собою прохода- ми. У них, звичайно, не побігаєш, але спокійно пообідати і відпочити можна. Щоб тарілки та інші предмети не падали під час трапези на під- логу (будівлю постійно хитає в різні боки, як справжнє гніздо), їх прик- ручують до столу, а стільчики і столи прибиті до підлоги. Однак для того,  щоб  потрапити  всередину,  потрібно  бути  справжнім  акробатом, адже лізуть в готель по підвісній драбині. Приміщення розраховане на чотирьох осіб, які, за бажанням, можуть залишитися переночувати в готелі, щоб відчути справжню „пташину” романтику. Коштує таке „задо- волення” від 190 доларів за одну особу. Охочих відвідати „готель-гніздо” хоч відбавляй.

П’ятизірковий готель Ariau Amazon Tower Lodge споруджений на гіл- ках амазонських джунглів неподалік від міста Манаус. До своїх номерів- шпаківень туристи добираються навісними містками і сходами. Готель складається із башт, найвищою серед яких є «башта Тарзана», що корис- тується шаленим попитом серед зірок політики, шоу-бізнесу та ін. Ін- тер’єри виконані в бразильському стилі. Номер для молодят найреспек- табельніший: він розташований на висоті 60 метрів над річкою, в якій кишать крокодили,  піраньї та анаконди. Під час сезону дощів рівень води піднімається на 20-25 метрів.

Перший у світі підводний готель “Jules Undersea Lodge” («Підводне житло Жуля») розміщений на глибині 6,5 м біля берега Флориди. Він пе- реобладнаний із застарілої наукової лабораторії з океанологічних дослі- джень. Загальна житлова площа – 90 квадратних метрів. І тільки два номе- ри, куди 30-метровим шлангом подається повітря. Дістатися до готелю можна тільки з допомогою акваланга, який знімають у передпокої. Тут є душ, мікрохвильова піч, холодильник, відеомагнітофон, телефон, 107- сантиметровий ілюмінатор навпроти ліжка. Вийти з готелю можна й без акваланга. Мінімальний термін перебування – 3 години. Вартість за добу становить 395 доларів. Деякі клієнти тут навіть влаштовували весілля, де їх очікували шампанське, солодощі і квіти.


Круль Г.Я. Основи готельної справи

Аналогічний підводний готель існує на дні Перської затоки в державі Бахрейн. Він налічує шість корпусів, сполучених між собою оригінальни- ми переходами. Всередину готелю можна потрапити лише у спеціальних прозорих ліфтах, які опускають любителів екзотики в море.

Не позбавлений оригінальності й готель у місті Тромсі в Норвегії. Бі- ля під’їзду зустрічає швейцар у національному лапландському костюмі: синя шапка, на ній великий, немов м’яч, помпон. Тут же, також у націона-

льному одязі, жінка-лапландка. І хоча одяг швейцарів розрахований на

іноземних туристів (у місті одягаються сучасно), все ж це вже створює відповідний настрій. У готелі є одне невеличке нововведення: номери не мають... номерів. На дверях (щоб не плутали клієнти) вказані назви різних норвезьких островів – Квальо, Ян-Майнен, Вествогей та ін.

Особливий інтерес мають японські готелі рьокани. Це, якщо можна так  висловитися,  своєрідні  „антиготелі”.  Тут  все  навпаки.  Наприклад, якщо у звичайному готелі, збираючись на вечерю, ви одягаєте костюм і

виходите в ресторан. Парфуми, ванна, гоління – все це ви робите у себе в

номері. А в рьокані гості миються разом, а вечеряють кожний у своєму номері. На вечерю (чи обід) не одягаються, а роздягаються. Точніше, пере- вдягаються в кімоно, в ньому легше та вільніше, ніж у костюмі. Входи у звичні готелі яскраво освітлені, прикрашені різноманітними рекламами, а в рьокані темна загорожа (переважно, садова), до парадного входу веде слабо освітлена стежина. Біля входу на підлозі – м’які туфлі. Жодних клю- чів вам не дадуть – кімнати не зачиняються. Кожний номер має персона- льну назву: „Гора”, „Дерево”, „Озеро” тощо. Гість готелю не обирає, куди йому поселитися, за нього це вирішує господар. Вважається, що власник рьокану приймає Вас у себе вдома, бо ви не клієнт, а гість. Немає також і меню. Гостей навіть годують за вказівкою господаря. І про ціну страв ви дізнаєтесь тільки тоді, коли настане момент підбивати підсумки за весь час перебування. Несподіванки продовжуються, коли ви заходите до свого номеру: кімната порожня, в ній нічого немає. І постіль, і їжу вам прино- сять щоразу нову й іншу.

Неодмінною і дуже важливою частиною рьокану є фуро – національна японська лазня. Фуро працює, як правило, на гарячому мінеральному джерелі. У деяких купальнях через спеціальні канали можна випливати в сад, на особливі тераси та ін. Старих дерев’яних, схожих на великі бочки фуро зараз залишилося дуже мало. В багатьох таких купальнях можна прийняти ароматичні ванни – з гвоздики, жасмину тощо.

У Нідерландах знаходиться найвищий у світі плаваючий готель. Цей комфортабельний п’ятиповерховий „корабель” курсує між причалами Амс- тердама і створює повну ілюзію морської подорожі.


Д о д а т ки

У Сингапурі знаходиться найвищий готель світу «Уестін Стамфорд», збудований у 1980-86 роках. Його висота становить 226, 13 м, а налічує він 73 поверхи. На 69-71 поверхах розташовані ресторан і бар – найвище розміщені у світі.

Першим готелем, який надавав послуги розміщення тільки жінкам, став готель „Артемізія” в Берліні. Пізніше до такого обслуговування долу- чився  і  гамбурзький  готель  „Хансетин”.  Обслуговуючий  персонал  цих

готелів складається виключно з жінок. В інтер’єрі, дизайні використані

кращі досягнення відомих художників-декораторів – жінок. Такі запити на готельні послуги слабкою статтю мотивовані сексуальними домаганнями з боку чоловіків, шумом, п’яними оргіями та іншими незручностями, що заважають відпочинку.

Один із токійських готелів, місткістю 1300 номерів, пропонує найш- видший сервіс у світі. Максимальний час, який затрачає гість на оформ- лення, оплату номера, отримання ключів та ін. – 45 секунд. Усе здійсню-

ється автоматично, з допомогою спеціальних відеоконтрольних приладів.

Готелем третього тисячоліття став готельний комплекс “Chicago Beach Resort”, розташований на узбережжі Перської затоки на площі бли- зько 30 км2 (75 акрів). Основним компонентом комплексу є п’ятизірковий “Resort Hotel” із чудовим номерним фондом, місцями відпочинку, центра- ми для проведення банкетів і конференцій, віддаленим від основної будів- лі аквапарком, 21 віллою (luxury) і „Баштою-Готелем” (“Tower Hotel”), що ззовні нагадує гігантське вітрило. Весь цей комплекс розташований на штучному острові. В будівлі висотою близько 321 м міститься 200 надроз- кішних (superluxury) номерів. Отже, “Tower Hotel” не тільки перший го- тель, спрямований у третє тисячоліття, але й найвища готельна будівля.

Клієнти, що зупиняються в готелі, добираються до острова трьома шляхами: скориставшись 280-метровим „горбатим мостом”, що розкинув- ся між берегом і готелем; з допомогою яхти чи вертольота, які курсують постійно, а для приземлення останнього навіть пристосований спеціаль- ний майданчик на висоті 212 м над рівнем моря. Готельний атріум, що пронизує „Tower” наскрізь по вертикалі, також найвищий у світі. З ресто- ранів і барів, розташованих безпосередньо біля вершини будівлі, клієнти можуть оглядати не тільки Перську затоку, але й еміратські держави аж до Оману. Вікна номерного фонду виходять на затоку, а всі номери декорова- ні і прикрашені коштовними антикварними скульптурами, картинами та видатними творами сучасних художників.

Великим попитом у туристів користуються крижані готелі, які що- року будуються зі снігу і льоду в північних країнах нашої планети (Ка- наді, Фінляндії, Швеції, Норвегії) та у високогірних районах Чилі, Авст-


Круль Г.Я. Основи готельної справи

рії, Румунії та ін.

До послуг клієнтів крижаного готелю у Квебеку (Канада) 32 кімнати, дві виставкові зали крижаних скульптур, два бари. Є кінотеатр і малень- ка церква, де вінчаються романтики. На спорудження цієї краси викори-

стовують понад 12 тонн снігу і 400 тонн льоду. Температура в кімнатах сягає -5 оС. Ліжка, як і всі меблі, зроблені з льоду. Зверху – дерев’яний настил, матрац і ведмежі шкіри. Спати пропонують у спальному мішку. Ніч у такому готелі коштує до 300 дол. США. Навіть чарки у барах готе- лю виготовлені з льоду. Найбільшим попитом користується горілка та коктейлі з неї. Готель функціонує до початку квітня, а з першим весня- ним  промінням  починає  танути.  Усіх  гостей  запрошують  наступного

року знову завітати у новий готель, оскільки пізньої осені будівництво готелю починається з нуля.

На австрійському гірськолижному курорті Кітцбюель створене се-

лище Alpeniglu Village, в якому на висоті 1600 м над рівнем моря збудо- вані іглу-вітальні, крижана церква, ресторан з льоду та іглу-готель на 24 місця. Селище прикрашають численні крижані скульптури. Вартість ночівлі – 90 євро з особи.

Клієнтам готелю Propeller Island City Lodge («Міський будиночок із пропелером») у Берліні пропонують на вибір 30 оригінальних кімнат, жодна з яких не повторюється. Цей готель – витвір фантазії німецького

художника і музиканта Ларса Строшена та його однодумців. Усі кімнати

виконані вручну. Кожна кімната має свою назву: наприклад, в кімнаті

«Догори ногами» всі меблі прикріплені до стелі. Ліжко, звичайно, є, але воно замасковане під підлогою. В одній із кімнат ліжка виконані у формі трун, в іншій – клієнт відчує себе мешканцем лісу, в третій – стане при- четним до епохи Леонардо да Вінчі з її дивними машинами та механіз- мами, в четвертій – доторкнеться до пристроїв середньовічних катувань, в п’ятій – його заспокоять хмари і м’яке світло, в шостій – готуватиметь- ся до втечі з тюремної камери тощо. На оформлення цих неповторних 30 номерів власник витратив п’ять років. Окрім кімнат, у цьому дивному готелі є галерея, заповнена творами самого Ларса Строшена.

В Австралії можна оселитися в єдиному в світі підземному готелі Desert Cave Hotel, розташованому в пустелі Кубер Педі в районі опало- вих родовищ. Для місцевих мешканців підземні житла – єдиний поряту-

нок від гарячого і дуже сухого повітря пустелі, де практично не буває опадів, а температура влітку може сягати +47 оС. Під землею вона знач- но нижча – 22-26 оС. До послуг туристів 19 номерів, де можна відпочити, почитати, поїсти, скористатися послугами Інтернету.


Д о д а т ки

В Австрії відкрився готель, зроблений із каналізаційних труб. Das- parkhotel розташований в парку на березі Дунаю (поблизу Лінца). Труба має діаметр 2 метри, важить 9 тонн і має невеликі віконця у стелі для циркуляції повітря, а також ліжко та електричну розетку. Стіна декоро- вана яскраво і сучасно. Виписуючись з готелю, клієнт сплачує стільки, скільки вважає за необхідне. В «каналізаційному» готелі немає ванних кімнат. Перші такі три номери розташовані неподалік від громадських душових, барів і кафе. Такі міні-готелі легко можна розташовувати на територіях міських парків чи в місцях проведення рок-фестивалів під відкритим небом.

На Алясці є справжній готель на колесах «Аврора-Експрес». Всі но-

мери виконані у стилі минулого століття. Та й вагони, хоча чудово відре- ставровані, намотали не одну тисячу миль дорогами США. Кожний но- мер – витвір дизайнерського мистецтва. Наприклад, номер-купе National Domain  оформлений у релігійно-церковному стилі. Родзинкою номера є скляний дах, через який можна і вдень, і вночі дивитись на небо, думаю- чи про високе.

Готелі-капсули вже понад 15 років користуються попитом серед ма- лозабезпечених туристів у Японії. Розміри готельного номера 1,2 м за- вширшки і 2,2 м – у довжину. Готель має вигляд довгого коридору, по обидва боки якого – двері у крихітні номери, оснащені телевізором, бу- дильником і кондиціонером. Зареєстрований гість здає свій одяг на збе- рігання, одержуючи натомість піжаму. В найдорожчому готелі цього класу, розташованому в Токіо (Японія), вартість проживання становить

40 дол. США, що нижче від вартості пересічної поїздки містом на таксі. Основними клієнтами «капсульних» готелів є чоловіки (жінок у такі готелі не пускають), що спізнилися на останній автобус чи електричку.

Болівійський White Beach Hotel збудований із кам’яної солі. Непода-

лік у давні часи тут було соляне озеро, яке пізніше висохло. Сировини для будівництва єдиного у світі соляного готелю залишилося достатньо. Він розташований високо в Андах.


Круль Г.Я. Основи готельної справи


Додаток Г

(довідковий)