Ст. 339. Незаконне підняття Державного Прапора
України на річковому або морському судні
Об'єктом цього злочину є встановлений порядок підняття (використання) Державного Прапора України на річкових або морських суднах. Згідно з Порядком ведення Державного судно- вого реєстру України та Суднової книги України, затверджених постановою КМ від 26 вересня 1992 р. № 1069, Державний Пра- пор України підіймається на річкових та морських суднах, які зареєстровані в державному судновому реєстрі України або Судновій Книзі України після видачі свідоцтва про право пла- вання під цим прапором, а також на суднах, що плавають під військово-морським прапором України. Підстави і порядок одер- жання права на плавання під Державним Прапором України ви- значаються також Кодексом торговельного мореплавства України (ст. 26-34).
Предметом злочину є Державний Прапор України.
Об'єктивна сторона злочину полягає в незаконних діях – піднятті Державного Прапора України на річковому або морсь- кому судні, яке не має права на використання такого Прапора.
Суб'єктивна сторона злочину-умисна форма вини (умисел прямий).
Суб'єктом злочину може бути громадянин України, грома- дянин іноземної держави або особа без громадянства, яка на мо- мент вчинення злочину досягла 16-річного віку.