Ст. 304. Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність
Об’єктивна сторона злочину – втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, заняття жебрацтвом, азартними іграми
Об’єкт злочину – діяння, передбачене ст. 304 КК, посягає на фізичний і моральний розвиток молоді. Склад злочину утво- рюють втягнення неповнолітніх (осіб віком до вісімнадцяти років):
а) у злочинну діяльність – залучення до вчинення хоч одно-
го злочину;
б) у заняття пияцтвом – залучення до вживання алкоголю не менше двох разів, хоча б протягом одного дня;
в) у заняття жебрацтвом – постійним випрошуванням
грошей, продуктів, товарів у сторонніх осіб;
г) у зайняття азартними іграми – залучення до гри на гроші чи на інші матеріальні цінності, а також і використання неповнолітніх для здобування засобів для існування.
Втягненням неповнолітніх у антигромадську діяльність визнається застосування для цього будь-яких засобів – переко- нання, підкупу, залякування, обману, обіцянки, пропозиції тощо. Вчинення при цьому щодо неповнолітнього іншого злочину (по- грози убивством, заподіянням тілесних ушкоджень і т. ін.) утворює сукупність злочинів.
Не може бути визнана втягненням бездіяльність дорослої особи, яка лише не заборонила неповнолітньому взяти участь у вчиненні злочину, пияцтві, в азартній грі тощо.
Суб’єктивна сторона злочину – втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво та ін. вчинюється умисно, з метою підступного використання неповнолітніх.
Суб’єкт злочину – відповідальними за діяння, передбачене
ст. 304 КК, лише дорослі особи При цьому доросла особа підлягає відповідальності за ст. 304 КК і за співучасть у тому злочині, до вчинення якого вона залучила неповнолітнього.
Якщо неповнолітній не є суб'єктом вчиненого злочинного діяння, то доросла особа визнається виконавцем обох злочинів.